UVC Ultraviyole Evrak ve Para Sterilizasyon Cihazı

Kategori:

UVC Ultraviyole Evrak ve Para Sterilizasyon Cihazı

- Nasıl Kullanılır?

* UV-C Evrak Sterilizasyon cihazı masa üstünde evrak transferinin gerçekleştiği yerlerde evrakların sterilize esilmesi için kullanılır, bir taraftan gelen evrak alınır içerisinde 5sn. bekledikten sonra diğer taraftan sterilize edilmiş şekilde çekilir.

- İnsanlı kullanım için uygun mudur?

* UV-C Evrak Sterilizasyon cihazı kapalı kasa içerisinde olduğu için insanlı kullanım için uygundur, bulunduğu ortamda insan varken kullanılabilir. Işık kaynağına çalışırken direkt olarak bakılmamalı

- UV-C Evrak Sterilizasyon cihazı insan sağlığına zararlı mıdır?

* Ultraviyole lambalara çalışırken bakmak geçici görme kayıplarına sebep olabilir. Fakat UV-C evrak sterilizasyon cihazı, kapalı kasa içerisinde olduğu için insanlar uv ışığını doğrudan görmez.

- UV-C Evrak Sterilizasyon Cihazı montaj gerektirir mi?

* UV-C Evrak sterilizasyon cihazı montaj gerektirmek, şık ve kompakt yapısı sayesinde masanızın üzerinde az yer kaplar.

- UV-C Lambaların ömrü ne kadardır?

* UVC Armatürlerin lambaları 254nm dalga boyuna sahiptir ve 9.000 saat çalışma ömrü vardır. Bu saat tamamlandığın da sadece lambayı değiştirmek yeterli olacaktır.

- Etkili sterilizasyon için UV-C Evrak Sterilizasyon cihazını ne kadar çalıştırmalıyım?

* UV-C Evrak sterilizasyon cihazını evrka transferi gerçekleştirdiğiniz süre boyunca kullanmanız yeterlidir. İçerisine koyulan evrak 5 sn. gibi bir sürede tamamen steril olur. Yanında bulunan açma kapama düğmesi ile evrak transferi gerçekleştirdiğiniz süre boyunca çalıştırıp, sonrasında kapatmanız yeterlidir.

- UV-C Evrak Sterilizasyon Cihazı nerelerde kullanılır?

* UV-C Evrak sterilizasyon cihazı, evrak transferi sayesinde elden ele bulaşabilecek virüsleri yok etmek için kullanılır. Bu sebeple evrak işlemlerinin çok olduğu tüm alanlarda güvenle kullanılabilir. Bankalar, kargo şirketleri, resmi ve özel kurumlar, vezneler, tahsilat büroları vs.