UV-C Ultraviyole Oda Sterilizatörü

Kategori:

UV-C Ultraviyole Oda Sterilizatörü

Kule tipi portatif UV-C Oda Sterilizatörü, ortak kullanım alanları, toplu taşıma araçları, otel odaları, laboratuvar ve ameliyathaneler için geliştirilmiş UV-C Tipi yüzey ve hava dezenfeksiyon cihazıdır.

UVC tipi sterilizasyon lambaları, ışık enerjisinin çoğunun 254nm düzeyinde yoğunlaşmasıyla tüm UV ışık spektrumundaki en etkili mikrop kırıcı dalga boyundadır. UVC ışığı, havayla taşınan DNA bazlı kirletici maddelerin ve küf sporlarının DNA moleküler bağlarını bozarak yeniden üremelerini imkansız hale getirir.

Ortak kullanım alanlarında yüzey ve hava dezenfeksiyonu sağlayarak mikrobiyel enfeksiyonların yayılmasını önler.

Son teknoloji ESP elektronik güç kaynağı ile ısı yaymadan çalışır. Daha iyi verimlilik için lamba çalışmasını kontrol altında tutar ve enerji tasarrufu sağlar.

GEFA UV Kule tipi ortam sterilizatörlerinde yüksek çıkışlı ve performanslı UV-C Lambalar kullanılır.

Sosyal tesisler ve ortak kullanım alanlarında, toplu taşıma araçlarında, otellerde, ameliyathanelerde, laboratuvarda, veremle mücadele merkezi gibi sağlık kuruluşlarında en etkili sterilizasyon yöntemi olarak kullanılır

Kule tipi UV-C Hava Sterilizasyon Cihazı hakkında bilinmesi gerekenler;

- Nasıl Kullanılır?

* UV-C Ultraviyole Hava Sterilizasyon cihazını sterilizasyon sağlamak istediğiniz oda içerisinde merkeze yakın bir konuma bırakarak steril bir ortam yaratabilirsiniz. 360 derece ışık yansıma açısı ile oda içerisindeki tüm yüzeylere yansır.

- İnsanlı kullanım için uygun mudur?

* UV-C Ultraviyole Hava Sterilizasyon Cihazı insansız kullanım içindir, bulunduğu ortamda insan ya da canlı yokken kullanılmalıdır. Tercihen zamanlayıcı yada uzaktan kumanda ile dilediğiniz zaman çalışacak şekilde programlanabilir.

- UV-C Tipi Ultraviyole Lambalar insan sağlığına zararlı mıdır?

* Ultraviyole lambalara çalışırken bakmak geçici görme kayıplarına sebep olabilir. Bu sebeple çalışırken kesinlikle ışık kaynağına doğrudan bakılmamalı ve oda içerisinde bulunulmamalıdır.

- UVC Armatürlerin ömrü ne kadardır?

UVC Armatürlerin lambaları 254nm dalga boyuna sahiptir ve 9.000 saat çalışma ömrü vardır. Bu saat tamamlandığın da sadece lambayı değiştirmek yeterli olacaktır.

- Etkili sterilizasyon için UVC cihazı günde kaç saat çalıştırmalıyım?

UV Lambalar etkili bir sterilizasyon için günde bir ila iki saat arasında çalışmalıdır, gün içerisinde kirletici faktör varsa insan bulunmadığı saatlerde yarım saat ile bir saat arasında çalıştırmak faydalı olacaktır.

- UVC Ultraviyole lambalar Korona virüs için kullanılır mı?

UVC Lambalar, Korona virüste (COVID-19) dahil olmak üzere tüm virüsler, küf, mantar, patojen, mikroorganizmaları yok eder. Fakat UVC Lambalar mevcut virüs bulaşmış insanların tedavisine etkisi yoktur, sadece solunum yolu ve temas yolu ile bulaşabilecek hastalıklara karşı koruma sağlar.

UVC Ultraviyole Dezenfeksiyon lambaları nerelerde kullanılır?

UVC Dezenfeksiyon lambalarını hijyen ve steril ortam yaratmak istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz, tek önemli madde insansız ortamda kullanmaya özen göstermektir.
Toplantı salonlarında, yemekhanelerde, otel odalarında, tuvaletlerde, fabrikalarda, bekleme salonlarında, sağlık ocaklarında ve hastanelerde, ambalaj malzemeleri üreten işletmelerde, toplu taşıma araçlarında, ambulanslarda vs.